Kontakt

Místo pro Vaše kontaktní údaje.

Nástrahy boilies dostanou každého kapra

27.6.2017 NOVINKA Články, Trvalý odkaz

 Kdo jednou zkusí rybaření a podaří se mu první úlovek, objeví největší kouzlo této převážně chlapské relaxace. Na první pohled to tak nevypadá, ale jde o velmi specifický koníček, který výborné propojuje zábavu, bystří smysly a poskytuje čas pouze pro sebe. Lov kapra bez pořádného úlovku to nikdy není úplně ono. S nástrahami boilies se však kaprovi trefíte do chuti vždycky.

Není třeba kaprům postrojovat ty nejdražší boilies

Stejně jako například při nákupu krmiva pro domácí mazlíčky i v případě boilies pro kapry je důležitější složení než cena. Nejlákavější kombinací pro kapry jsou mletí kalamáři spolu s kvalitními druhy ptačího zobu, betainem a GLM extrakt či játrový prášek. I tady se cenově vyplatí zlatá střední cesta.

Rybí nástrahy boilies jsou pro kapry nejen chutné, ale i výborně stravitelné

Boilies kuličky začnou ve vodě téměř okamžitě reagovat, přičemž neztrácejí chuť ani vůni. Navíc jsou nejen pro kapry velmi snadno stravitelné, což jej nutí stále hledat tuto velmi chutnou potravu. Návnady boilies nemění své vlastnosti ani tehdy, když je „vylepšíme“ změnou struktury ve tvrdou návnadu. Má to své výhody. Tvrdé boilies  odradí nechtěnou kořist v podobě menších ryb a vydrží ve vodě déle bez výraznějších změn. Nemusíte se tak ohlížet např. na teplotu vody a zároveň přímo cílit na opravdu kapitální kousky kaprů.

Tvrdé boilies získáme vysušením

Možností jak proměnit tvárné kuličky boilies na tvrdé je více. Záleží na tom, kolik máte prostoru, ale také času. Pokud máte k dispozici půdu, lze kuličky jednoduše zavěsit v dostatečně velkém pytli na půdě a nechat je v klidu odpočívat, respektive sušit. Prostorově méně náročná varianta sušení boilies je za pomoci obyčejného tácu a topení prakticky kdekoliv. Je třeba však počítat s jeho charakteristickou vůní a také je nutné dát pozor na vlhko v místnosti. Při nadměrné vlhkosti nástrahy boilies velmi rychle napadá plíseň a ta kapří lahůdku kompletně znehodnotí. Dalším zaručeným trikem, jak podpořit tvrdost boilies, je sůl. Stačí posypat a sami uvidíte, jak snadno lze vodu z kuliček vytáhnout.
 
Každý lov kaprů vždy potřebuje správné místo a čas. S chutnými nástrahami boilies kapři zapomínají, že tohle jídlo má háček. Cenné trofeje tak na sebe nenechají dlouho čekat.